Премини на содржината

Придружи ни се и стани дел од женскиот фудбал

Време

Тренинзи во вторник и четврток со почеток од 18 часот. За време на викендите играме првенствени и пријателски натпревари.

Место

Фудбалската обука се реализира во спортскиот центар „Димитар Миладинов“ во централното градско подрајче на Скопје.

Фото: Kostic Dusan/123RF
01

Придружи ни се

Запиши се во ЖФК ЏИ-ЏИ и стани и ти дел од сениорскиот тим во втората женска фудбалска лига. Клубот исто така нуди можност за упис на девојки од 7 до 15-годишна возраст.

Клубот овозможува најталентираните и најуспешните млади фудбалерки да го носат националниот дрес.

Заинтересираните кандидатки и нивните родители може да добијат повеќе информации на 071 473 495.

02

Нашиот фокус

Обука на талентирани деца и младинки во професионални фудбалерки.
Фудбалска школа

Нашиот таргет се девојки од 7 до 15 години кои сакаат да се занимаваат со фудбалскиот спорт рекреативно или професионално.

Пионерски клуб

ЏИ-ЏИ е првиот младински женски фудбалски клуб во Скопје. Нижеме победи на терените и продуцираме репрезентативки.

Програма

Тренинзи вторник и четврток од 18 часот во спортскиот центар „Димитар Миладинов“. Викенди - првенствени и пријателски натпревари.

Стручен тим

Наставниот кадар кој ги обучува фудбалерките го сочинуваат УЕФА лиценцирани тренери, на чело со тренерот Снежана Трпевска со УЕФА А лиценца.

03

Зошто ЏИ-ЏИ?

Спортуваме, градиме пријателства преку фудбалската игра, се натпреваруваме
1

Чекор поблиску до фудбалските ѕвезди

Имаме играно на три меѓународни натпревари, каде фудбалерките имаа можност да ги одмерат силите со реномирани клубови

2

Градиме тимски и натпреварувачки дух и кај децата

Прва женска екипа во детската лига при ФФМ; во 2018/19 генерација 2008, а во 2019/20 генерација 2011

3

Репрезентативки кои ги бранат боите на националниот дрес

Од постоењето на клубот, во фудбалските репрезентации U13, U15 и U17 при ФФМ имаат земено учество вкупно 12 наши членки

4

Со сплотени сили кон нови успеси

Во сезоната 2017/18 се пласиравме во полуфинале во развојните турнири во регионалната младинска лига жени при ФФМ, генерација 2002/03

Фото: Kostic Dusan/123RF
04

Контактирајте нѐ

Имате прашање? Сакате да закажете средба? Ве очекуваме!

Заради спречување спам пораки, овој веб-сајт е заштитен со reCAPTCHA и се применуваат Политиката за приватност и Правилата за користење на услугите на Google.

Како до нас?

Пишете ни на или јавете ни се на 071 473 495

Каде тренираме?

Во спортскиот центар
„Димитар Миладинов“

Кога тренираме?

Секој вторник и четврток
со почеток од 18 часот

Поврзете се со нас
Како до нас?

Пишете ни на или јавете ни се на 071 473 495

Каде тренираме?

Во спортскиот центар „Димитар Миладинов“

Кога тренираме?

Секој вторник и четврток со почеток од 18 часот

Поврзете се со нас